הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

קודש הקודשים של מבחני המיון ליחידות המיוחדות

לשבור סכמות:

הנה לפניכם "קודש הקודשים של מבחני המיון ליחידות המיוחדות"

מבחני המיון נועדו לנבא האם המועמד יתאים לתפקיד. בפשטות וביעילות.

בהמשך המאמר, תוכלו לראות לאילו כלי מיון יש את התוקף הגבוה ביותר. זאת אומרת, איזה מבחן יאפשר למערך המיון הצהלי לנבא בצורה הטובה ביותר אם אתה תצליח בתפקיד: טייס, חובל, שלדגיסט וכו'.

לכן, הכנה מתאימה תאפשר למועמדים לעמוד בהצלחה במבחני המיון.

במידה מסוימת, אין הבדל בין כלי מיון מסוים לתפקיד מסוים על פני מצבים שונים. למעשה, אין כמעט שונות בתקפים של כלי מסוים עבור תפקידים שונים. זאת אומרת, המבחנים שונים כמובן, אך התוצר שלהם זהה: לזהות את האפשרות של המועמד להצליח בתפקיד והיכן נקודות הכשל, הצלחה שלו. זוהי כמובן הגדרה פשטנית ומצומצמת, אך מאפשרת לך, המועמד, להבין עד כמה חשוב לך להפיק במהלך המבחנים את היכולות והכישורים הטובים ביותר שלך בהקשר לתפקיד שאליו אתה שואף.

לכן, אתה חייב להביא לידי ביטוי תכונות וכישורים של אותו לוחם שאליו אתה שואף להגיע. ותכונות של טייס שונות כמובן מתכונות של חובל, ואת זה כמובן, אתה כבר יודע...

תכונות, כישורים, פרופיל אישיותי... זה המשחק האמיתי...חשוב שתדע זאת!!!

במשך עשרות רבות של שנים חוקרים בדקו כלי מיון שונים ושגו בהנחותיהם בעיקר בגלל טעויות סטטיסטיות ובשימוש במדגמים קטנים.
כיום יודעים להגיד שאין שונות בתקפים של כלי מסוים לתפקיד מסוים על פני מצבים שונים, ויתרה מכך - אין כמעט שונות בתקפים של כלי מסוים עבור תפקידים שונים.

על פי מאמר מדעי שפורסם כבר למעלה מעשור (The Validity and Utility of Selection Methods in Personnel Psychology: Practical and Theoretical Implications of 85 Years of Research Findings\ Schmidt & Hunter Psychological Bulletin (1998)), עולה כי למבחני כישורים (GMA TESTS) יש את תוקף הניבוי הגבוה ביותר. כעת אפשר להבין מדוע המיון ליחידות המובחרות כמו טיס, חובלים, צוללות וסיירות נעשה בעיקר במתקני המיון בסביבה "סטרילית" ולגיבוש יש משקל נמוך ממנו.
על פי המחקרים, שבחנו 19 כלי מיון מקובלים, בכללם: מבחני כישורים, סימולציות, מבחני יושר, ראיונות ועוד עולים הממצאים הבאים:

תוקף הניבוי להצלחה בתפקיד:

זאת הסיבה כנראה מדוע ההכנה של "מתגייס" למועמדים ליחידות המובחרות כל כך שונה ואיכותית.

מבחן ה - GMA נמצא ככלי אופטימלי למיון מועמדים למגוון תפקידים. תוקף הניבוי שלו גבוה, עלותו נמוכה יחסית לכלים אחרים, והוא מתאים גם למועמדים חסרי ידע או חסרי ניסיון בתפקיד. הבסיס התיאורטי לגבי אינטליגנציה הוא הרחב והמבוסס ביותר, ולכן כשמודדים אינטליגנציה ברור יותר מה מודדים מאשר כשעורכים ראיון או מסתמכים על מבחני יושר. מבחן מדגמי עבודה תקף מעט יותר, אך אינו מתאים למועמדים חסרי ידע וניסיון, ועלותו גבוהה (יש להתאימו לכל תפקיד באופן ייחודי). ראיון מובנה נמצא גם הוא ככלי בעל תוקף ניבוי גבוה, אך לעיתים במסגרת ראיון כזה נבדק גם ידע מקצועי ולכן אינו מתאים לחסרי ידע וניסיון. בנוסף, עלותו גבוהה ביחס למבחני GMA.

ללא הכנה מתאימה ומקצועית, עדיף שתטילו מטבע כן / לא יקבלו אותי. אחרת, אל תהמרו על העתיד שלכם.

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

לערער על ההחלטה

ערעור על גיבוש

קיבלת הודעה מבאסת? ..."לצערנו לא נמצאת מתאים...מאחלים לך בהצלחה." אולי יש עוד סיכוי... ערעור על דחיה ערעור על החלטה במהלך השנים, קיבלתי פניות מועמדים מיחידות שונות שביקשו את הליווי שלי
קרא עוד »
הכנה מבחני מיון

הכנה למבחני מיון

הפוסט הזה מיועד לכל אלו שמחפשים לדעת כמה שיותר על הצפוי להם במבחני המיון. אם גם אתם מחפשים באינטרנט אחר דוגמאות ועצות, כדאי לכם להמשיך לקרוא. מנסיוני, אני מתפלא בכל
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן