הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

התכונות לתפקיד

אם מישהו היה מבקש ממך לתאר את אישיותו של חבר קרוב , איזה דברים למשל היית אומר עליו?
תשובות שאתה עשוי לענות תהינה למעשה מונחים תיאוריים, כמו "מוחצן", "טוב לב", "מדויק" וכו'. כל אלה מייצגים תכונות.

ואם היית מתבקש לתאר את האישיות שלך, האם לדעתך היית מצליח לעשות זאת בצורה מדויקת? האם היית מצליח לתאר את עצמך בצורה מדויקת ובהירה וגם מכוונת מטרה ואסטרטגית?

ושאלה אחרונה: האם אתה יודע אם המבחנים שאתה עומד לעבור יצביעו באמת על אותן תכונות שאתה מעיד על עצמך?

מהי תכונה?
ניתן לחשוב על תכונה כמאפיין יציב יחסית הגורם לאנשים להתנהג בדרכים מסוימות. לעיתים קרובות, אנחנו תופסים את עצמנו באופן שונה מהדרך שבה אחרים תופסים אותנו ולמעשה, במבחני המיון, קשה להסתיר את האמת אודותינו.
אם מעולם לא נדרשת לבצע מבחני אישיות ולא קיבלת משוב מהבוחן, סביר להניח שתופתע לגלות את הפער בין מה שאתה תופס את עצמך לבין הנתונים, שעולים מתוך המבחנים. ועוד יותר לדברים שלא הכרת או ידעת על עצמך ושעשויים להשפיע על עתידך.

את תרצה להיווכח שבכל פעם אתה מתאר את עצמך קצת אחרת וכל תשובה מציגה אותך למעשה באור שונה במקצת ובחוסר אחידות נסה את התרגיל הבא:

אחת מהשאלות הנפוצות ביותר במבחני אישיות היא "ספר לי על עצמך". שאלה פתוחה שבה המועמד נוטה להשתמש בתיאורים ובתבניות כדי ליצור את מה שהוא מאמין שהוא "האישיות שלו". תוכל להתנסות לרגע ולראות שהתשובה שתיתן לשאלה זו תהיה שונה לאחר פרק זמן מסוים שיחלוף ולא רק זאת, שונה בתכלית מהתשובה שההורים שלך יענו לשאלה זאת אודותיך, חבריך ומכריך. אז מי אתה באמת? ועוד יותר מעניין, מה התשובה הטובה ביותר?

במבחני המיון, לבוחן מיומן, יש כלים וניסיון לפרש את תשובותיך ולהצביע על הפרופיל האישיותי שלך באופן מעמיק ולעיתים אף מפתיע. פרשנויות אלו הן אלה שתבננה בסופו של דבר את הקלסתרון שלך ואת מידת התאמתך לתפקיד. במבחני המיון מחפשים לראות למעשה לא רק את מידת התאמתך לתפקיד, אלא, גם את מידת הצלחתך בתפקיד.

כמובן שהדברים לא מגיעים מוואקום: במהלך חיינו אנו לומדים דברים שונים על עצמנו כמו ההעדפות שלנו, כיצד אנו מתנהגים במצבים מסוימים ואיך אנו מתקשרים עם אחרים. באופן כללי האישיות מורכבת מהדפוסים החוזרים ונשנים של מחשבות, רגשות, מאפיינים והתנהגויות שמייחדות את האדם. ולפיכך פרופיל אישיותי, מציג את סך הדברים של האדם עקביים וקבועים למדי לאורך החיים. כמובן, שישנן השפעות נוספות על הפרופיל האישיותי: למשל, מחקרים מראים כי סוגי האישיות מושפעים גם מתהליכים וצרכים ביולוגיים או מתורשה ואפילו קהילה וגזע.

ובכל זאת, אצל כולם עובד כלל אחד: אם נשים לב למילים ולמעשים שלנו, נוכל לזהות, להכיר ואף לאמץ ולהטמיע תכונות נוספות שיוצרות את אישיותנו.
במבחני המיון ליחידות המיוחדות, מערכת המיון הצה"לית מחפשת את המועמדים שכבר מחזיקים בתכונות מסוימות שנמצאו כהכרחיות לתפקוד מוצלח בתפקיד. כך למשל, אצל איש צוות אוויר אחת התכונות הבולטות היא "חלוקת קשב" בעוד שאצל לוחם בשלדג תהיה "נחישות". אמנם לשני התפקידים התכונות הללו חיוניות אולם, מועמד נחוש ככל שיהיה, ללא ביטוי יוצא דופן של חלוקת קשב, לא יוכל להתמודד בהצלחה עם עומס משימות בו זמנית.

בהכנה מתאימה למבחני המיון, המועמד אמור לעבור הכשרה שתאפשר לו לשפר, להבליט ולאמץ דפוסי פעולה שיאפשרו לו לעבור בהצלחה את מבחני המיון.

התכונות שלך

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

עודף מוטיבציה

עודף מוטיבציה וקורס הטיס

עודף מוטיבציה ש' יצר קשר טלפוני איתי כשהיה בן 16 ועשרה חודשים. עוד בטרם קיבל צו ראשון. בשיחתנו הראשונה התרשמתי שמדובר בנער עם מוטיבציה יוצאת מן הכלל. ש' רצה להיות
קרא עוד »
ירפא א1

קורס טיס – שלב ירפ”א א’1

קורס טיס - שלב ירפ"א א'1 קיבלתם זימון למיונים לצוות אוויר בפעם הראשונה? בהצלחה. כנראה הנתונים שלכם גבוהים ונמצאתם מתאימים לתהליך המיון לקורס הכי יקר ויוקרתי במדינת ישראל. אם תחטטו
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן