הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

איך לשנן מפות במבחני המיון ליחידות המיוחדות

אתה צריך לשלוף מהזכרון מלא פרטים!

אחד מהמבחנים החשובים במבחני המיון לקורס הטיס או לגיבושים השונים הוא מבחן הזכרון. לא תוכל להצליח בלעדיו. למעשה, ישנם כמה סוגי זכרון והם פרושים במהלך המיונים שלך במקומות שונים. כל סוגי הזכרון וכל העיבוד של המידע שלך מתבצעים במוח שלך. שהוא כעת זה שמונח כעת על השולחן. רוצים לראות את הזכרון שלך. את התפקוד המנטלי שלך שקשור לזכרון: קליטה, עיבוד, אחסון והפקת המידע.
לא פשוט...

המבחנים הללו מעמיסים עוד ועוד פרטי מידע בחלקי זמן קצרים. הם מבקשים לאמוד את הראיה שלך, הזיכרון שלך והדמיון שלך.

שנן את המפות בשבריר שניה. אפשרי?

אתה עומד לעבור מבחנים שבודקים ביכולת הזיכרון וההתמצאות במרחב שלך. את המועמדים למסלול צוות אויר, למשל, בוחנים בשלב מתקדם יחסית בשלב ירפ"א א' 2. זהו שלב מתקדם לשלב המיון שכולל מבחני קוגניציה וכישורים אחרים. בשלב זה, בירפ"א א' 2, עליך להטיס סימולטורים ולהתמודד מול מצבי קצה של חוסר ודאות, חלוקת קשב, ראיה מרחבית, לחץ ועוד. גם לאחר מכן, בגיבוש תצטרך להוכיח תפקוד מעולה של הזכרון.

בזמן המבחן תקבל מפות ותצטרך להתנהל בהצלחה בתוך ערב רב של פרטים בזמן קצר ביותר. במאמר אחר שלי, על ראיה מרחבית, אני מרחיב על נושא התנהלות במרחב. אולם, אחד מהכישורים הנבדקים הנו, כאמור, הזיכרון הצילומי (ישנן דיעות חלוקות אם בכלל קיים סוג כזה של זיכרון) ואינטרפרטציה של המועמד למידע.

אם אתה רוצה לדעת איך לשנן מפות ללא תלישת השיער שלך בתהליך, ישנן שיטות שונות כמו למשל לצייר מפה ולמלא את הנתונים החסרים שוב ושוב. אך שיטה זו אינה מתאימה למבחן זה היות ואין לך אפשרות להעתיק ולהתאמן בזמן המבחן. שיטה זו אמנם פועלת, אבל בנוסף למגבלה זו, היא גוזלת זמן ומשעממת מאוד.

איך פועל המוח שלך?

המוח שלנו יכול בקלות להתייחס לצורות שאנו כבר יודעים, אבל מאוד קשה בשבילנו לקודד צורות אבסטרקטיות ולזכור אותן, כי הן אקראיות. אנחנו יכולים בקלות לאתר מדינה על מפת העולם, אם היא בצורת ציפור או תיבה. לצערנו הצורות שיהיה עליך לקודד הן לא משהו שתוכל לזהות מיד. תדרש למאמץ ולדמיון.
כדאי שתדע שהזכרון שלך קשור גם לילדות מוקדמת ולהשפעות שחווית (בין 2% ל -10% מקבוצת גיל זו), והוא אינו קשור לאינטליגנציה של האדם. כמו זכרונות אחרים, לעתים קרובות ישנם שינויים בזיכרון הצילומי כתוצאה משינויים בלתי צפויים. היכולת הזו, בדרך כלל מתחילה לדעוך לאחר גיל שש, יש המשערים שזה נובע מכך שכישורי קול הולכים וגדלים ומשנים את תהליך הזיכרון.

חלק את המפה לחלקים קטנים יותר:

כשמסתכלים על מפה שמכילה פיסות מידע רבות כל כך, ואין בה לכאורה משהו מיוחד, קופצת תחושת יאוש קלה שמבטאת את הקושי של "איך לעזאזל אני הולך להיות לשנן כל כך הרבה נתונים" . כדאי שתדע, שהמוח האנושי יכול לאחסן נתונים רבים עוד יותר ממחשב העל החזק ביותר הקיים כיום. אז אל תדאג בקשר לזה. קודם כל, הסתכל על חלק קטן של המפה, אזור מסוים. מה האובייקט שעולה על דעתך כאשר אתה מבחין בצורתו? האם הוא מזכיר לךו כוכב, תפוח, פרפר? עכשיו כל מה שאתה צריך לעשות הוא לשייך את הצורה לסיפור הטיסה הקצר. לדוגמא, תמונה של שבלול. כעת, צור דימוי של השבלול בתוואי הטיסה. אם הוא בפינה התחתונה השמאלית למשל, השבלול ביישן כי הוא כותב ביד שמאל. כמובן שהסיפור יכול להיות טפשי ומצחיק אך מה שחשובה זו הטכניקה לשינון. עכשיו בכל פעם שאתה רואה את התוואי הזה אתה יודע שהוא שאתה בחלק התחתון השמאלי של אזור הטיסה.

ליצור סיפור:

דרך אחרת לשנן מפות היא לקשר את השמות ונקודות הציון על המפה ביחד באותו סדר שהם מופיעים. לדוגמה, אם המשימה שלך היא לשנן מפה של איזור טיסה, קישור בין האובייקטים המופיעים על המפה ומחוברים זה לצד זה תסייע לך לזכור אותם. לדוגמה על מנת לשנן את העובדה שהישוביים אלפא, בתא וגמא סמוכים זה לצד זה, ניתן לדמיין את בית הספר היסודי שלכם שבו כיתות א' היו בחלק הימני של הבניין, כיתות ב' (בתא)נמצאות בקומה העליונה (אחרי שנה של כיתה א' מגיע להם לעלות למעלה) וכיתות ג' (גמא) מחזירים אותם שוב למרכז ומצ'פרים אותם ביום כיף בבריכה (אגם). עכשיו, סביר להניח שלעולם לא תשכח את המיקום של שלושת היישובים הללו.

קבץ את המידע לחלקים משותפים/ מוכרים:

בפסיכולוגיה, קיים מבחן שנקרא "מבחן השלכה" - סוג של מבחן אישיות, שבו מוצג גירוי רב משמעי, שעל הנבחן להציג לו פירוש. ההנחה היא שהפירוש ישקף דבר מה על נותן הפירוש. בתהליך "התפיסה" אנחנו מסווגים ופענחים גירויים המגיעים דרך החושים, במטרה להעניק משמעות לסביבה. בתהליך זה, המידע שאתה קולט דרך החושים, אתה מקודד בזיכרון והוא עובר עיבוד קוגניטיבי. אנחנו רואים אובייקטים לא מוגדרים. למרבה המזל יש לנו אפשרות לקבץ אותם יחד כדי להפוך למשהו מוכר כמו תנינים, ציפורים, סכינים וכו '- בעצם לדברים שהמוח שלנו כבר יודע ויכול להתייחס אליו. יצירת צורות מוכרות היא בעלת חשיבות עליונה בשינון מפות במהירות.

למזער את ההפרעות.

עבור אנשים רבים, שכחה היא לא בעיה בזיכרון. היא תוצאה של להיות מוסח מכדי ללמוד את הנתונים מלכתחילה ביעילות. במידת האפשר, נסה לבצע משימות מרובות מבלי למקד את כל תשומת הלב שלך על השלמת פעילות אחת בכל פעם.  כדאי שתדע, שמחפשים אותך על הדברים הקטנים. המסרים שתשמע מהאוזניות, הגירויים הויזואליים על המסך והפעולות הרבות שתבצע במקביל. כמובן שעדיף יהיה אם תוכל לקודד כל אחד מהנתונים בנפרד. אבל במשימת הטיסה בירפא א' 2 תידש להרבה משימות בזמן נתון.

אלו הם חלק מהפעולות שתוכל לעשות על מנת לחזק את הזיכרון שלך. במתגייס תקבל כלים ומשימות מעולות שהוכיחו את עצמן. כבר במהלך ההכנה תגדל מיומניות זכרון מרשימות שתשרתנה אותך הרבה אחרי המיונים.

קוריוז קטן, בשיחות עם לקוחותיי המועמדים אפילו שנים לאחר שעבדנו במשותף, אנחנו משתעשעים בתרגילים עצמם שהיו במהלך ההכנה. הם תמיד זוכרים את התכנים לפרטי פרטים. אותם תכנים שעליהם תרגלנו את הנלמד.

 

איך לשנן מפות במבחני המיון ליחידות המיוחדות

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

חיל המודיעין טלפון

חיל המודיעין טלפון

חיל המודיעין טלפון חיל המודיעין הוא אחד החילות המפורסמים, החשובים והמבוקשים ביותר בצה"ל. בהתאם, השתלבות בכל אחד מתפקידי חיל המודיעין מחייבים יכולות ייחודיות וכישורים, המתבטאים הן באופי המועמדים והן ביכולותיהם
קרא עוד »
דינמיקה קבוצתית

דינמיקה קבוצתית

דינמיקה קבוצתית אפקט הכבשה השחורה בגיבושים ליחידות המיוחדות, נערכים מבחני מיון מסוג דינאמיקה קבוצתית. מה נדרש המועמד לעבור, מה בודקים, אילו הטיות חלות על המועמד ועוד בסדרת מאמרים בנושא כשהראשון
קרא עוד »
ערעור

נפלתי במיונים. אפשר לערער?

פנה אלי מועמד לשירות בטחון בטלפון והציג את עצמו: "אני בן 17 וחצי, הייתי אתמול בירפ"א ב', אצל הפסיכולוג, וכשיצאתי הודיעו לי שלא עברתי. שמעתי שאתה יכול לעזור לי. אני
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן