הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות
פנה עכשיו קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות? טל: 077-5540217

ממליצים ועדויות להכנות

מתגייס מחויבת לפרטיותך!

לכן, גם פרטיהם של הממליצים ותמונותיהם לא חשופים.

חששתי מאוד כאשר בני קיבל את הזימון לצו ראשון , הוא אמנם תלמיד טוב, אך מרכיב חשוב בקב"א הוא הראיון האישי והיה לי חשוב שמישהו יכין אותו לשאלות הצפויות לו בראיון. כמו כן לא היה לו מושג מה הוא רוצה לעשות בצבא וחשבתי שיהיה טוב אם יקבל הכוונה מקצועית שתיקח בחשבון את אישיותו וכישוריו.

הגעתי לאתר של רן אדוני והתרשמתי שהכנה כזו יכולה להתאים לבני. בפגישה רן למד להכיר בני, את חוזקותיו וחולשותיו ובהתאם לכך דן איתו על תפקידים שיכולים להתאים עבורו בצבא. בהמשך הכין אותו לשאלות הצפויות לו בראיון והנחה אותו כיצד להתכונן למבחני הדפ"ר.

נערים רבים מגיעים לצו הראשון בלי הכנה כלל ומקבלים ציון קב"א נמוך ממה שיכלו לקבל אילו היו עוברים הכנה מתאימה. דבר זה יכול להוביל לאכזבה ותחושת כישלון, כי אין כאן אופציה למועד ב'.

בסופו של דבר בני הגיע לראיון ולמבחני הדפ"ר לאחר הכנה טובה והשיג קב"א 54.
כיום הוא במיונים לתפקיד בחיל המודיעין.

ר. מועמד למודיעין,

כאשר ביתי קיבלה את הזימון ליום המאה היה לי ברור שלא תגיע לזימון ללא הכנה מתאימה.

יום זה קובע עבור החיילת לעתיד איזה תפקידים יהיו פתוחים עבורה במנילה. כמו לכל מבחן גם ליום מבחנים כזה ניתן להתכונן ולעבור הכנה מתאימה עם דגש על התפקיד אליו רוצים להגיע. מניסיון של חברה שביתה לא השיגה את הציון הנדרש לתפקיד שרצתה, החלטתי לחפש הכנה מתאימה שכן ביתי רצתה מאוד לשרת כמשקית ת"ש.

קיבלתי המלצות חמות להכנה שעושה רן אדוני. הוא עבד איתה במשך כמה שעות על הכנה למבחנים השונים אותם הייתה צפויה לפגוש ביום המאה.

היא הגיעה מוכנה מאוד, ידעה היטב מה צפוי לה ואכן השיגה את הציונים הנדרשים לתפקיד אותו רצתה והיום היא משרתת בהצלחה כמשקי"ת ת"ש.

מבחינתי ההכנה הייתה חשובה גם כמסר לחיים ,מסר שלא הולכים לאף מבחן או ראיון חשובים ללא הכנה ראוייה.

ה. הכנה ליום המא"ה,

היום שבו הכרתי ולמדתי מרן בפרט, ומתוכנית המתגייס בכלל, היה יום בלתי נשכח, שבאמת הכין אותי בצורה המיטבית למיון האחרון שהיה לי לתוכנית שמאוד רציתי להתקבל אליה בצהל.

אומנם זו הייתה רק הכנה אחת, אבל היא הייתה אינטנסיבית ומתוכננת מעולה, ובמספר שעות למדתי על עצמי, הייתי בטוחה במי שאני, מהן החוזקות שלי ומהן החולשות שלי, איך אני צריכה לגשת במלוא הביטחון לראיון האישי שלי מול הפסיכולוגית, ואפשר להגיד שלא יכולתי להיות יותר מוכנה ממה שהייתי.

אני ממליצה על התוכנית הזו, ובמיוחד על רן המדהים, שלא הפסיק לדבר אחרי היום הזה ודאג להזכיר לי לפני הראיון כל מה שדיברנו עליו, להרגיע, להכניס המון ביטחון שעות ספורות לפני הראיון ואפילו נשאר בקשר גם אחרי, והתעדכן מה קורה איתי.

אין לי מילים, זו הייתה החלטה נכונה לגמרי, אומנם עבר זמן מאז מאי, אבל אני עדיין זוכרת את היום הזה לפרטים, ואני שמחה להגיד שלבסוף עברתי גם את השלב הזה. אבל לא רק התוצאה חשובה- גם היום החשוב הזה, הוא חלק לא קטן מעסקת החבילה הזו. חשוב לדעת שלא מכינים למה שהולך לקרות, לא מגלים לך תשובות וגם לא מכתיבים לך מה להגיד- זה יום של המון מחשבה, המון סימולציות, והמון להתעסק בעצמי ולראות שאני באמת יכולה לעשות את זה- כך לפחות זה היה אצלי, להבליט את התכונות שצריך להבליט, לחזק, וגם אפילו לדבר על כל החיים. אז נכון שגם עברתי, אבל זכיתי גם ביום משמעותי וגם להכיר בן אדם מיוחד שתמיד תומך.

לסיכום- הכנה מעולה, נכונה ואמיתית, בזכותה נסגרתי לגבי מה אני הולכת לתרום מעצמי בצבא ואיך למקסם את זה ולהגיע למטרה שלי, תודה תודה תודה- אלו דברים שבדיעבד יכול מאוד להיות שלא הייתי מקבלת בלי זה, או שהייתי, אבל מאוחר מידי.

ש. מועמדת למסלול שחקים,

הבת שלי מצאה באינטרנט את האתר של מתגייס וביקשה ממני להתקשר. אחרי שהשתכנעתי שמדובר בהכנה מקצועית על ידי מישהו שיודע מה הוא עושה, החלטתי שיכין את הבת שלי למבחנים. אני ממליץ בחום על הכנה זו. רן הדגיש כל הזמן שההכנה לא עוסקת במבחנים עצמם אלא בפרופיל ודרכי חשיבה של המועמד. לשמחתי, הוא צדק. אני מסכים שצריך להכין את המועמדים ליחידה שאליה הם רוצים להגיע. יש לרן ידע רב. הבת שלי מעידה בעצמה שרן יוצא מן הכלל מתייעצת איתו עדיין כשצריכה.

ע. אבא של מועמדת למסלול שחקים,