הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות
פנה עכשיו קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות? טל: 077-5540217

שאלה| מה יותר קשה ירפא א’ או ירפא ב?

שאלה שנשאלה בפורום של FXP על ידי משתמש.
מצאתי את השאלה הזאת בתחילה משעשעת אך לאחר רגע, הבנתי שתשובה לשאלה התמימה הזו תסייע לשפוך אור על תהליך המיון והשלבים בצוות אוויר.

הנה הפוסט: 

השאלה שלך מעט משעשעת ולו רק בגלל העובדה שאין יותר ירפא א'. 
למעשה יש ארבעה שלבים במיונים לצוות אוויר:
1. ירפ"א א'1 שמוכר גם כירפ"א א' שלב ראשון.
2. ירפ"א א'2 שמוכר כ ירפ"א א' שלב שני
3. ירפ"א ב'
4. גיבוש.

בכל זאת, שאלתך מעניינת כי התשובה המעמיקה היא שכל אחד מהשלבים הוא אוסף של מבחני מיון.
כל המבחנים הללו נועדו לדבר אחד בלבד: להצביע על הפרופיל האישיותי שלך. על היכולות, כישורים, דפוסי חשיבה והתנהגות, המיומנויות והפוטנציאל שלך.
בסוף, מבקשים לזהות האם אתה מתאים לפרופיל האישיותי של איש צוות אוויר.
להם, לחיל האוויר- מערך המיון, יש למעשה יותר מ 70 שנים של ניסיון וידע מיהו הטייס ומהו הפרופיל האישיותי שהם מחפשים. אלפי טייסים, עשרות אלפי מועמדים. ואתם, המועמדים, מתבקשים להיבחן בסדרה של מבחנים עלומים שלא דומים לשום דבר שעברתם בחיים שלכם והמטרה היא לבדוק האם אתם מתאימים להיות טייסים.
מערך המיון לא פראייר. הם עושים כל הזמן בדיקות. כל הזמן עם יד על הדופק כדי לשכלל את המיונים ולנבא טוב ככל שיוכלו האם המועמד מתאים למה שהם מחפשים.
לכן, המבחנים משתנים מפעם לפעם, הרף עולה, המבנה של תהלכי המיון כל הזמן משתנים וכו'.

כל שלב בירפא הוא שלב פוסל. חייבים לעבור אותו בהצלחה. ליוויתי לא מעט מועמדים שעברו את כל השלבים בהצלחה עד שלצערנו התגלה בתום ירפ"א ב' שדווקא השלב שהכי פחות חששו ממנו הפך למגבלה: הבדיקות הרפואיות. לעומת זאת, הלקוחות שלי כבר יודעים שעבור כל שלב ניתן לך ציון וכל עוד עברת את הקו האדום של מינימום בכל מבחן, אתה ממשיך הלאה אבל גם זה לא מספיק כי לא מספיק שאתה עובר כל שלב. אתה חייב להיות ממש טוב בכל אחד מהם. כי בסוף התהליך ישנה נוסחה שעושה שקלול של כל המבחנים שתעברו והציון שיתקבל צריך להיות גם הוא גבוה יותר שיעביר אותם הלאה חייב להיות גבוה ממה שהגדירו כקריטריון מעבר לשלב זה.

אני תמיד אומר שהמפתח להצליח הוא ההבנה שמחפשים אחר פרופיל אישיותי של טיס. ולכן מה שנדרש זה לבנות בתוכך מיומנויות ודפוסי חשיבה של טיס.

ירפא א מול ירפא ב

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

המכשירים בסימולטור

סימולטור הטיסה ירפא ירפ”א

במהלך מבחני הירפ"א ( 1 ו 2) , ימי מבחנים שברובם טיסות, תדרש לתפעל בצורה מעולה את המכשירים שיונחו לפניך. עליך[,ופו של דבר, להצטיין בנווט המטוס על פי רצונך ובהתאם
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן