הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

קורס טיס – שלב ירפ”א א’1

קורס טיס - שלב ירפ"א א'1

קיבלתם זימון למיונים לצוות אוויר בפעם הראשונה? בהצלחה. כנראה הנתונים שלכם גבוהים ונמצאתם מתאימים לתהליך המיון לקורס הכי יקר ויוקרתי במדינת ישראל.

אם תחטטו קצת באינטרנט ותקראו תגלו שהשלב שלפניו אתם עומדים מכיל מספר מבחנים ייחודיים, בהם: מבחן סימולטור, מבחן קובית דינור, מבחן התמצאות במרחב ועוד...
מערך המיון של צוות אוויר מאוד משוכלל ומנוסה. בנוסף, הם כל הזמן עם היד על הדופק לשפר את תהליך המיון ולנסות לקבוע ולנבא מי מהמועמדים מתאים להיות איש צוות אוויר. למעשה, בשנים האחרונות הם שינו את פורמט המיונים באופן דרמטי:
אם פעם היה שלב נוסף, מקדים לשלב שאליו אתם כעת מיועדים ובו היו מבחנים על מכשירים מכאניים, פאזל מקפיצים וברגים ואחרים, הם בטלו את היום הזה, ולאחר מכן שינו והרכיבו מחדש את סדר המבחנים.
כיום שלב ירפ"א א'1 שאליו תגיעו מכיל סדרת מבחנים שברובם מודדים את התפקוד המכאני של המועמד: קשר עין יד (קואורדינציה), יכולת התמצאות במרחב, חשיבה פסיכוטכנית והבנה לפרשנות של המועמד לעולם.

חשוב שתדעו, שכל המבחנים שתעברו (ועברתם עד עתה) מטרתם אחת: לזהות את הפרופיל האישיותי שלכם: את התכונות שלכם ואת היכולות שלכם. כל המבחנים הללו, מוזרים ומיוחדים מבקשים להצביע האם יש לכם את הכישורים, היכולות ודפוסי החשיבה כפי שהם מצפים שיהיה לאיש צוות אוויר. על כן, מה שתרצו בוודאי כמועמדים זה להביא לידי ביטוי במבחנים הללו את היכולות והמיומנויות של איש צוות אויר.
המבחנים שאתם צפויים להם למעשה מבחנים עלומים. שוב, תוכלו לקרוא באינטרנט אודותיהם אולם המרחק להטמעת היכולות בך רחוקה. מדוע? כי הסברים על מה היה למועמדים שהתמודדו את המבחנים הללו והתיאורים שלהם מה היה להם לא רלוונטיים.
אתם לא רוצים ללמוד לרמות את המערכת. אתם לא מחפשים תשובות. אתם מחפשים להביא לידי ביטוי יכולת אמיתית שבכם! יכולת שקיימת בכם. אחרת מה הטעם? ממילא יגלו במוקדם או במאוחר אם יש לכם את אותן יכולות. מועמדים שעברו את המבחנים הללו מתארים לדוגמא את קוביית דינור המפורסמת. למעשה מבחן להתמצאות במרחב. אני מתפלא בכל פעם על אותם פוסטים. מה מטרתם? לעזור למועמד לרמות? אם המועמד לא ילמד כיצד להביא לידי ביטוי יכולות של ראיה מרחבית ולא יתאמן בפענוח הגירויים במרחב מה הטעם? כך גם מבחנים אחרים באותו היום.
בנוסף לכך, תתבקשו להתמודד מול סימולטור טיסה. פעם, המבחן הזה ארך כ 50 דקות גג. כיום סימולטור הטיסה ביום ירפא א'1 נמשך כ 3-4 שעות. ובמהלכו ניתן להפסיק לכם את המבחן אם מזהים שאתם לא ברף הרצוי. על כן, הכנה נכונה והבנה מה נדרש בשלב זה חיונית ביותר. רק לידיעתכם, בשלב הבא, ירפ"א א'2, שם תתבקשו להתמודד מול סימולטור אחר כ 4-5 שעות. והם יודעים מה הם עושים. כי שם אתם נמדדים בסקאלה לגמרי אחרת של יכולות.

אם אתם שואפים להיכנס לקורס הטיס, אתם רוצים למקסם את היכולות שלכם. אתם רוצים להצליח במבחני המיון. לשם כך כדאי שתבינו ראשית שבאמת מה שמחפשים זה את התכונות שלכם, את היכולות שלכם ואת הפרופיל האישיותי שלכם.

בהצלחה.

ירפא א1

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

האם אתה חושש ממבחני מיון

סובל ממתח לפני הזימון?

רוב המועמדים ליחידות המובחרות נוטים לחשוש או להתרגש מהמבחנים הצפויים. התחושות של מתח וחרדה לא נעימות. אבל, אם אתה סובל ממתח לפני הזימון בטח תשמח לדעת שמתח מתון הופך לעתים
קרא עוד »
תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

עוקץ – יחידת הכלבנים של צה”ל

יחידת הכלבנים של צה"ל, תפקידה להפעיל כלבים למשימות ייעודיות. היות והיחידה לוקחת חלק משמעותי בלחימה בטרור ובמחבלים, היחידה הנה מטכ"לית, היא לוקחת חלק בפעילויות מיוחדות לרוב ובמבצעים מסווגים רבים. היחידה
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן