הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

נפלתי במיונים. אפשר לערער?

פנה אלי מועמד לשירות בטחון בטלפון והציג את עצמו:

"אני בן 17 וחצי, הייתי אתמול בירפ"א ב', אצל הפסיכולוג, וכשיצאתי הודיעו לי שלא עברתי.
שמעתי שאתה יכול לעזור לי. אני מרגיש שהפסיכולוג טעה. אני ממש רוצה להתקבל".

לפני מספר שנים, כ' מועמד שהכנתי למיונים לצוות אוויר, בחור מדהים, עם נתונים וכישורים יוצאים מן הכלל, עבר שלב אחר שלב את המבחנים עד לשלב ירפ"א ב' ובתומו הודיעו לו שלא התקבל.

הרגשתי שנגרם לו עוול. בטח טעות של המערכת. הוא היה מעולה בהכנה. ועל פי התחקירים שעבר לאחר כל שלב גם היה מצוין. משהו התפקשש בדרך... לאחר שבחנתי היטב את תיקו אצלי ותחקרתי אותו שוב ושוב, הבנתי מה עשויה היתה להיות הסיבה. החלטתי לסייע לו לערער. התהליך היה ארוך ומורכב. בסופו של דבר, הוא זומן בשנית לוועדה ובעקבותיה זומן בשנית לריאיון מול פסיכולוג ממיין.

בעקבות המקרה הזה של כ', במהלך השנים, קיבלתי פניות נוספות של מועמדים מיחידות שונות שביקשו את הליווי שלי בערעור.

אני חייב להגיד, לא כל ערעור של מועמד מוצדק. מערכת המיון הצהלית ובמיוחד של היחידות המיוחדות מבצעת תהליכי מיון איכותיים מאוד, משוכללים ויקרים על מנת לאתר את המועמדים המתאימים ביותר. יחד עם זאת, יש לציין שמטרתם של המבחנים הללו הוא בסופו של דבר להצביע האם המועמד מתאים בפרופיל האישיותי שלו ובכישורים השונים שלו למה שהצבא הגדיר לאותו התפקיד. אין אף מבחן שיכול לנבא ב 100% האם מועמד מתאים או לא. יותר מכך: המבחנים הכי משוכללים , מגיעים בקושי ל 50%. אפשר לקרוא על כך כאן, במאמר שכתבתי שנקרא: "קודש הקודשים של מבחני המיון ליחידות המיוחדות".

כל מועמד שמגיע אלי לבקשה לערער על החלטה של הצבא, אני מדגיש ואומר, שהסיכויים לא גבוהים. יחד עם זאת, ראוי לציין שאחוז ההצלחה שלי בערעורים מאוד גבוה. זאת אומרת שחלק לא מבוטל מהמערערים זוכים לניסיון נוסף. זוהי הצלחה אמיתית ואני גאה בה. כמעט כל מועמד שחולם להגיע ליחידה מסוימת והודח במיונים, מבקש לערער על ההחלטה. ולכן המערכת מוצפת בפניות של מערערים. חשוב לדעת שהמערכת לא ממהרת, בלשון המעטה, לקבל את הערעורים. שהרי המשמעות היא שאחרת, המערכת לא סומכת על האיכות של המבחנים המשוכללים והממיינים המקצועיים. ובכל זאת, לעיתים רחוקות נופלות טעויות. ולעיתים הערעורים המוצדקים מתקבלים.

אם אתה חושב שאתה מתאים לתפקיד והודחת ממנו אתה חייב לעצמך לנסות לערער. בדרך כלל אין הזדמנות שניה. אם הערעור שלך מוצדק, אולי כן.

אני רן אדוני טמיר, מאמן במתגייס. מזמין אותך ליצור איתי קשר עכשיו.
בהצלחה.

ערעור

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

מבחן השלמת משפטים

השלמת משפטים באופן ספונטני מלמדת דבר מה על אישיות המועמד. למועמד מוצגים עשרות משפטים אותם הוא נדרש להשלים, כשלא ניתנת כל הוראה מיוחדת לפני השלמתם. זאת אומרת שבאפשרותך להשלים את המשפט לפי רצונך, הרגשותייך ותחושותייך. הכמות הגדולה של המשפטים וכן העובדה שלא ניתנת הוראה מדוייקת להשלמת המשפטים, לרוב יוצרים לחץ ובלבול. המטרה היא לזהות נקודות חולשה של המועמד שנחשפות במצבי לחץ.
קרא עוד »
המכשירים בסימולטור

סימולטור הטיסה ירפא ירפ”א

במהלך מבחני הירפ"א ( 1 ו 2) , ימי מבחנים שברובם טיסות, תדרש לתפעל בצורה מעולה את המכשירים שיונחו לפניך. עליך[,ופו של דבר, להצטיין בנווט המטוס על פי רצונך ובהתאם
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן