הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות

קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות?

מבחן קורדינציה כזה סימולטר ושאלות

נתקלתי במועמד ששאל את השאלה הבאה:

הבנתי שיש מבחן קורדינציה כזה סימולטר ושאלות
מישהו יכול להסביר מה יהיה במבחן קורדינציה ועל איזה נושאים השאלות
ולתת טיפים ?

כך עניתי:

אולי כדאי להגיד שהתרגול של מכון נועם במתמטיקה ופיזיקה יכול לסייע. אבל חשוב לי להגיד שהתרגול של מכון נועם למבחן דינור הוא לא איכותי ומבלבל. למעשה לא מפתחים אצל המועמד כישורים להתמצאות במרחב ומשכללים אותם אלא רק מראים איך המבחן נראה.
מועמדים רבים שבאו אלי גם לפני ירפא א'1 (ונרשמו למכון נועם) וגם כאלו שעברו את השלב ונפגשו איתי להכנה לשלב הבא התלוננו שהיה פער גדול בין ההסברים שעברו במכון נועם לבין מה שנתבקש מהם.
השאיפה שלכם כמועמדים לצוות אוויר להיות אמינים. להיות עם יכולות אמיתיות ולא ללמוד שתשובה לשאלה מסוימת היא א' ותשובה אחרת היא ב'. אתם לא רוצים לעבור בכל מחיר את המבחן אלא, אתם רוצים שתהיה בכם באמת היכולת האמיתית לזיהוי במרחב. יכולת לזהות באמת עצמים כמו למשל מטוס אויב שנמצא כנקודה בשמים ואין לכם שום נקודת התיחסות כי הוא ואתם בגובה 30 אלף רגל.
חשוב לי מאוד להדגיש את הנקודה הזו כי באמת, מי שאין לו את המיומנות החשובה הזו ימצא את עצמו מודח כמה חודשים לאחר הגיוס בגלל קושי בהתמצאות במרחב. בעוד שזאת יכולת נרכשת רק לא בדרך שמכון נועם מעביר.
אגב, אני ממש לא משמיץ את מכון נועם. פעמים רבות המלצתי ללקוחותיי לפנות למכון נועם ולתרגל את תכני המתמטיקה והפיזיקה בגלל שממילא נדרש רק תרגול וחזרתיות אין סופית. לא משהו שאי אפשר לעשות לבד… אבל בשאר המבחנים… שם אני בטוח...

אני מאמין, שמי שרוצה להתקבל לצוות אוויר חייב לחפש דרכים נוספות להשתפר. לגדל יכולות ומיומנויות כפי שירפ"א מבקשים. להם יש למעלה מ 70 שנים של ניסיון וידע על פרופיל אישיותי של טייסים. והם ממשיכים להשתכלל ולהתאמץ לנבא מי הטייס הפוטנציאל הבא ואולי זה אתה.

כיצד להשתפר לקראת ירפ"א

רוצה לדעת פרטים נוספים?

התקשר עכשיו או השאר את פרטיך ואצור עמך קשר
צור קשר מתגייס

מאמרים נוספים:

תוקף ניבוי ומבחני המיון

כיצד צה”ל בודק אם תצליח בתפקיד

מאמר אודות תוקף ניבוי ומבחני המיון הצה"ליים אני בטוח שמרביתכם לא מכירים את המושג הזה: תוקף ניבוי. "תוקף ניבוי" הוא אחד מהנושאים החשובים יותר בתהליכי מיון מועמדים. עושים בו שימוש
קרא עוד »

התקשר עכשיו וקבל פרטים נוספים ללא התחייבות:

כתוב את הכותרת כאן

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

מתגייס - בוא להכנה, תבין!

תרשו לי לעזור לכם 😊

דילוג לתוכן