הכנה למבחני המיון של היחידות המיוחדות
פנה עכשיו קיבלת זימון לאחת מהיחידות המיוחדות? טל: 077-5540217

ירפא א’ חלק שני -סימולטור

יום המיונים החדש יחסית (5 שנים) שנקרא ירפ"א א'2, הוא תוצר של תהליך התייעלות אינסופית של ירפ"א בניסיון למיין את המתאימים ביותר לקורס.
ליום זה קובצו כל המבחנים העוסקים בפן הפסיכולוגי ההתנהגותי: מבחן 300, מבחן השלמת משפטים ואחרים ומבחן הסימולטור.
רבים לא יודעים שגם מבחן הסימולטור של ירפ"א א'2 הוא למעשה כלי מיון משוכלל שנועד למעשה לזהות את הפרופיל האישיותי שלך. ולא לבחון את יכולת ההטסה שלך או האוויראות שבך.
זאת אומרת... גם... אבל למעשה, ירפ"א (יחידת רפואה אווירית) וממד"א (מחלקת מדעי ההתנהגות) פיתחו כלי סופר משוכלל שבפרונט שלו זה סימולטור מרשים. כל מה שיש לפניך זה צג מחשב עם גרפיקה, ג'ויסטיק ומצערת. ולפי זה אוספים עליך נתונים ללא הרף. אפילו ללא שימוש בעכבר. או בצורך שתענה על שאלות... עולם שלם של תכונות ויכולות, כישורים, פרשנויות והתבטאויות שלך למצבים שונים. בתוכם מצבי קצה.

בוחנים מלא דברים:
בין הדברים שבוחנים אלו התכונות שלך: אמין, בטחון עצמי, ישר, מתמיד, יצירתי, מאופק, ממושמע, זיכרון (סוגים שונים של זכרון...) וכו'.. הרבה הרבה תכונות.
בנוסף, בוחנים גם את היכולות שלך: התנהלות במצבי קצה, יכולת שליטה במטוס, התמצאות במרחב, תפקוד בלחץ, תפקוד בחסר וכו'...

בסופו של דבר, המערכת בונה פרופיל סביבך. שהוא כלי משוכלל שמתווסף לשאר המבחנים שלך במהלך אותו היום בפרט ובתהליך המיון הכללי.
לכן, חשוב מאוד להבין זאת ולדעת שאפשר ורצוי להתכונן לקראת היום הזה. זהו יום קריטי שמשליך על המשך ההתמיינות שלך.

מהי הכנה מתאימה? זוהי הכנה שמכילה גם פיתוח מיומנויות אוויראות (זאת אומרת, הטסה, התנהלות במרחב, פיקוד על המטוס) וגם ובעיקר, פיתוח התכונות האישיותיות שלך שאותן מחפשים במהלך כל היום הזה וגם במיוחד בסימולטור, שהרי כבר אמרתי: הסימולטור הנו עוד כלי משוכלל שמחפש אחר התכונות שלך וההתבטאויות שלך. לכן לא מספיק לשחק בסימולטור טיסה, אלא, לעבוד ולהרחיב את היכולות של התכונות הרבות שאותן הם מחפשים.

Comments are closed.

דילוג לתוכן